KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11932241

nr 1193 2241

Erik Unström

(1897-1974), Sverige

Oljemålning, Östa Öland. Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 22x26 cm

Erik Unström, svensk bildkonstnär född 1897 i Linköping, död 1974 i Stockholm.

måndag 16 juli 2018
kl 18:42:55

Erik Unström

Läs mer om Erik Unström